Size bir telefon kadar yakınız
0 312 255 60 03
0 530 660 94 82
Dil Seçin
trende

Laminasyonlu Kağıt Nedir?

02.03.2022
806 görüntülenme

Laminasyonlu Kağıt Nedir?

Muhtemelen her gün düzenli kağıt mendil kullanıyorsunuzdur. Aslında, istatistiklere göre, ortalama bir kişi banyoya yolculuk başına yaklaşık dokuz yaprak doku kullanıyor. Her kişi yılda yaklaşık 20.000 yaprak kağıt mendil kullanır (bu yaklaşık 100 rulo; yılda yaklaşık 50 kilo doku). Bu çok fazla kağıt mendil kullanımı!

Bununla birlikte, bu parçada, Laminasyonlu Kağıtine bakmak istiyoruz; yaygın bir kağıt mendil türü, ancak pek çoğunun bilmediği.

Laminasyonlu Kağıt Nedir?
PE Kaplı Kağıt Mendil Laminasyonlu Kağıt, bir çeşit polietilen malzeme ile kaplanmış kağıt mendildir. Polietilen, belirli bir görünüm veya tasarım vermek için doku üzerine kabartılır. Ayrıca yaygın olarak PE kaplı kağıt mendil veya sadece PE doku olarak da adlandırılır. PE burada polietilen anlamına gelir. PE kaplama genellikle endüstriyel olarak MG (Makine Sırlı) dokunun sırsız taraflarına lamine edilir.

Doku kağıdının yaratıcı laminasyon işlemi, dokunun büyük kısmını arttırır. Özellikle kalınlıktaki artış, polietilen kaplı dokuya, yüksek kaliteli kağıt mendil ürünlerinin çekici bir özelliği olan tekstil benzeri bir görünüm kazandırır. Bununla birlikte, çoğu insanın düşündüğünün aksine, polietilen kaplı doku aslında hafiftir; neredeyse normal kağıt mendil gibi.

PE Doku Kağıdı Neyden Yapılır?
Bu dokunun yapımında kullanılan malzemeler genellikle doku ve polietilen filmlerdir. Genellikle, 1 katlı doku 1 katlı polietilen doku ile birleştirilir. Üreticiler ayrıca 1 katlı polietilen film ile 2 katlı doku kullanabilirler. Kombinasyonlar ne olursa olsun, son ürün süper emici, hafif ve rahattır.

Yaygın Kullanımlar PE Kaplı Doku
Tek kullanımlık PE Tissue Laminated doku, ev havluları, tuvalet kağıtları, el mendilleri, peçeteler, peçeteler ve mendiller gibi hijyen ürünlerinin üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yıldız yağ bariyeri özellikleri nedeniyle fast-food pazarında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu özellikler yağlı veya yağlı yiyecekleri sarmak için idealdir.

Fast food endüstrisinde, PE Kaplı Kağıt mendil kullanımının mükemmel bir örneği hamburger ambalajındadır. Bununla birlikte, lamine dokunun hafif olması nedeniyle kasaphanelerde kullanım için uygun olmayacağını unutmayın.

PE doku ürünleri, yırtılma direnci, parlak yüzeyler, yüksek dayanıklılık ve pürüzsüz doku gibi güvenilir özellikleri nedeniyle bu günlerde büyük beğeni topluyor. Basılı veya düz olarak temin edilebilirler.

PE Kaplı Kağıt Mendilin Diğer İşlevleri ve Uygulamaları
Yüksek emiciliği nedeniyle, Laminasyonlu Kağıtler bir dizi tıbbi uygulamaya sahiptir. Hastanelerde, diş kliniklerinde ve diğer sağlık tesislerinde yaygın olarak kullanılırlar. PE Dokusu kullanılarak yapılan tıbbi ürünlerden bazıları şunlardır:

PE lamine muayene kağıdı ruloları
2 katlı PE diş önlükleri.
PE Kaplı çarşaflar.
Su geçirmez Tek Kullanımlık PE Kaplı diş önlükleri.
Tek kullanımlık kafalık PE Doku kapakları.
Blister film PE Doku.
Emici cerrahi örtü örtüleri, diğerleri arasında.
Günümüzde birçok şirket PE Kaplı Kağıt Mendil ürünleri üretmektedir. İyi bir kağıt mendil tedarikçisi arıyorsanız, işte sınıfının en iyisi ürünler üreten bazı markalar: