Size bir telefon kadar yakınız
0 312 255 60 03
0 530 660 94 82
Dil Seçin
trende

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

RENASAN A.Ş mürekkepli şeritler imalatı yapmak üzere 1967 yılında Ankara’da bir şahıs firması olarak faaliyetine başlamıştır.1983 yılına kadar şahıs firması olarak faaliyetine devam eden RENASAN bu dönem içinde konusunda lider firma olarak yapmış olduğu yeni yatırımlar ile sentetik elyaftan başlayarak mamul şerit üretimi yapan ilk kuruluş olmanın da haklı gururunu yaşamıştır.Dahili pazarda bu başarı ihracat imkanları ile birleştirilerek yurt dışına açılan RENASAN 1983 yılında kurumsallaşarak RENASAN MÜREKKEPLİ ŞERİTLER SANAYİ VE TİCARET A.Ş. unvanı ile faaliyetlerine devam etmiştir.

Bilgisayar yazıcıları teknolojisinde ki yenilikleri ve iğne vuruşlu yazıcıların daha uzun müddet kullanılmayacağını dikkate alan RENASAN MÜREKKEPLİ ŞERİTLER SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2001 yılından itibaren yeni yatırımlara yönelmiş ve tek kullanımlık ürünler pazarında ülkemizdeki boşluğu da dikkate alarak bu konuda yatırımlar yapmaya karar vermiş ve halen yatırımlarına devam etmektedir.

Bu yeni faaliyet alanı içinde öncelikle Tek Kullanımlık Hijyenik Masa Örtüsü imalatını gerçekleştirerek pazarda yerini alanRENASAN MÜREKKEPLİ ŞERİTLER SANAYİ VE TİCARET A.Ş., kısa süre içinde Dişçi Hasta Önlüğü,  ve  Muayene Masası Örtüsünü de programına alarak ürün çeşitlemesini yapmıştır. Konunun ülkemizde yeni olması ve her türlü fikre açık olan şirket yönetimi tek kullanımlık ve sağlığa uygun ürün taleplerine cevap vermek üzere gelen talepleri ciddi olarak değerlendirmekle ve kullanıcıların hizmetine sunmaktadır.

RENASAN MÜREKKEPLİ ŞERİTLER SANAYİ VE TİCARET A.Ş.2004 yılı itibariyle hizmet vermekte olduğumuz sektörlerden gelen baskılar sonucu restaurantlar için amerikan servis, ıslak mendil ,çatal bıçak kılıfı ve tek kullanımlık bütün ürünleri ve  sağlık kuruluşları için enjeksiyon öncesi dezenfektan mendil (Alcohol Swab Mendil) imalatını da yapmaya başlamıştır.

Tüm dünyada çevre kirliliği ve gerekse hijyen şartların sağlanması tek kullanımlık ürün taleplerini arttırmakta olduğundan ülkemizde de yakın bir gelecekte bu tarz ürünlere ciddi bir ihtiyaç olacağının açık işaretlerini vermektedir.

RENASAN MÜREKKEPLİ ŞERİTLER SANAYİ VE TİCARET A.Ş. bu konuda yatırımlara devam etmektedir ve pazara yeni ürünler sunmaya devam edecektir.